wtorek, 17 września 2013

Doktor sen

Stephen King
Kontynuacja bestsellerowego „Lśnienia”!
Kontynuacja horroru wszech czasów!
Światowa premiera 24 września 2013 roku.


krótki opis obrazka Pamiętacie bohatera "Lśnienia" - małego chłopca obdarzonego telepatycznymi zdolnościami? Chłopca nękanego przez duchy? Chłopca uwięzionego w opustoszałym hotelu wraz z opętanym ojcem? 
W powieści "Doktor Sen" opisane są jego dalsze losy. Teraz - już jako mężczyzna w średnim wieku - ponownie będzie musiał stawić czoło przerażającym mrocznym siłom... 
Mały bohater "Lśnienia" ma 40 lat, pracuje w nowojorskim szpitalu, gdzie swoimi nadprzyrodzonymi mocami pomaga chorym pacjentom. 
W nowej powieści Stephena Kinga, Danny Torrance będzie najważniejszą postacią. 
Torrance będzie w niej musiał zmierzyć się z klanem wampirów, ale wcale nie zwykłych krwiopijców. Te wampiry wysysają z ludzi energię i polują głównie na dzieci o nadprzyrodzonych umiejętnościach. Na pierwszy rzut oka nie wydają się też wcale takie groźne. Jeżdżą wozami kempingowymi, wyglądają jak emeryci, którzy spędzają życie podróżując, nigdy nie przekraczają dozwolonej prędkości i torują drogę na autostradzie. Jak pisze King, zupełnie nie zwraca się na nich uwagi, są jak "mijane stado ptaków na linii wysokiego napięcia".

 "Doktor Sen" to pełen rozmachu opis batalii między dobrem i złem. Opowieść, która zachwyci miliony wiernych miłośników "Lśnienia". Wciągnie też każdego, kto dopiero teraz wkracza w świat tej klasycznej już pozycji w dorobku Kinga.
To po prostu musi być niesamowita książka...

1 komentarz:

  1. A ja kilka dni temu zastanawiałam się, co by tu przeczytać w deszczowy dzień... I pomyśleć, że wskazówka do "Lśnienia" była tak blisko! :)

    OdpowiedzUsuń