KRĄG

Bernard Minier

"Bielszego odcienia śmierci".
Thriller, który chwyta za gardło i ani na chwilę nie puszcza.


krótki opis obrazka „Krąg”, druga – po „Bielszym odcieniu śmierci” książka, której głównym bohaterem jest komendant Martin Servaz. 
Komendant Servaz ma za sobą poważne traumy. W młodości spotkał morderców swojej matki, przez lata opiekował się ojcem, wielką miłość odebrał mu przyjaciel. Wszystkie te historie, i jeszcze jedna, z którą Servaz zmaga się od niedawna, wracają w tym śledztwie. Dla Servaza to okazja do rozprawienia się z demonami. 

Powieść rozpoczyna się dość typowo: od trupa. Zamordowana zostaje Clarie Diemar nauczycielka prestiżowej szkoły w Marsac, spokojnej studenckiej mieścinie. Na miejscu zbrodni zatrzymany zostaje Hugo, jeden z uczniów denatki, który zostaje głównym podejrzanym. Jednak wezwany na miejsce komendant Martin Servaz w okolicznościach zabójstwa, noszącego znamiona rytualnego mordu, rozpoznaje podobieństwo do metod Juliana Hirtmana, seryjnego zabójcy, z którym zetknął się już przy okazji innego śledztwa. 

Czy rzeczywiście w okolicy krąży nieuchwytny psychopata a do aresztu trafił niewinny chłopak? 
A może to tylko pogłębiająca się paranoja i obsesja śledczego?

Nowa powieść Bernarda Miniera to świetny kryminał, który wciąga nie tylko za sprawą wprawnie skonstruowanej fabuły, ale także dzięki pisarskim umiejętnościom autora. Tym, którym Bielszy odcień śmierci zapadł w pamięć, nie muszę polecać Kręgu. Mogę tylko powiedzieć, że autor nie odpuszcza, jego kondycja nie spada. Cały czas pokazuje się nam z najlepszej strony.
Ta książka posiada wszystko to, co dobry kryminał powinien posiadać. Ciekawą i intrygującą fabułę, bezbłędnych i niepowtarzalnych bohaterów, tajemnicę, mroczną atmosferę, nieprzewidywalność, dokładność i dopracowanie. Mnóstwo szczegółów i piękne opisy, które umożliwiają nam całkowite zatracenie się w świecie książki.
 

Minier szokuje, zachwyca, wciąga w swój świat. Budzi paniczny lęk i ogromną ciekawość. I to po raz drugi - więc o przypadku nie ma mowy. W powieści "Krąg" Bernard Minier, specjalista od mrocznych, przytłaczających klimatów, po raz kolejny zmusza czytelnika, by skonfrontował się ze swymi najgłębiej skrywanymi lękami i zdał sobie sprawę, że pozornie spokojne życie może niespodziewanie zmienić się w prawdziwy koszmar.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz