Joyland

Stephen King powraca w wielkim stylu z nową, wciągającą powieścią, która powinna zadowolić wszystkich fanów autora, ale także tych, którzy jakimś cudem mieliby dopiero zacząć swoją przygodę z Mistrzem Grozy

krótki opis obrazka „Joyland” jest klasyczną powieścią obyczajową z wciągającym wątkiem kryminalnym w tle. 
Głównym bohaterem powieści jest Devin Jones, student college’u,który zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu – i tym, co po nim następuje. 

Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam... 
Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne. Pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się  i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie. 

„Joyland” to Stephen King w szczytowej pisarskiej formie, równie poruszający jak „Zielona Mila” czy „Skazani na Shawshank”. To jednocześnie kryminał, horror i słodko-gorzka powieść o dojrzewaniu, która poruszy serce nawet najbardziej cynicznego czytelnika.

Stephen King (ur. 1947) napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi: „Miasteczko Salem”, „Misery”, „Pod kopułą”, „Dallas’ 63” czy „Lśnienie”. Powieści Kinga doczekały się wielomilionowych nakładów, tłumaczeń na przeszło 30 języków, a na całym świecie można znaleźć ponad 300 milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą King.


1 komentarz:

  1. Dzięki za radę :) he he
    Fajnie tutaj na blogu jest, będę częściej zaglądac :)
    Pozdrawiam :)
    www.krupcia936.blog.interia.pl

    OdpowiedzUsuń