Przystań na końcu świata

Pasjonująca powieść oparta na losach dziennikarki Emily Hahn w okupowanym Hongkongu w czasach drugiej wojny światowej, uznana przez „Spectator” za książkę roku.

krótki opis obrazka Lato 1940 roku. Stevie Steiber, młoda amerykańska dziennikarka w Hongkongu, nie przejmuje się trwającą w Europie wojną. Chociaż marzy o poważnym pisarstwie, dni upływają jej głównie na zbieraniu plotek i chodzeniu na przyjęcia. Stevie jest kobietą upartą, lubiącą na każdym kroku podkreślać swoją pogardę dla konwenansów – ubiera się niestosownie, bierze ślub ze względów czysto biznesowych, wdaje się w kolejne romanse z żonatymi mężczyznami i przyjaźni się z Chińczykami w sposób niezrozumiały dla Brytyjczyków, a do tego wszystkiego – pali opium.
Ściąga na siebie uwagę majora Harry’ego Fielda swoim politycznym zaangażowaniem w gazetę. „Przystań” opowiada historię tej kobiety, rozdartej między trzema mężczyznami – egzotycznym Chińczykiem, który wspierał jej karierę, przyjacielem z Irlandii, który chciał czegoś więcej i upartym, brytyjskim majorem. Stevie nie lubi się jednak ani angażować, ani tym bardziej zakochiwać. 
  
 Z chwilą ataku Japończyków kipiący życiem, urokliwy i dekadencki Hongkong pokazuje swoje straszne wojenne oblicze. Jak daleko posuną się szpieg i dziennikarka, by zapewnić sobie bezpieczeństwo? 

 „Przystań na krańcu świata” spodoba się przede wszystkim fanom romansu z wielką historią w tle, bo – co jak co – ale jest to przede wszystkim historia o miłości, która miała pecha wykwitnąć w środku wojennej zawieruchy.

Francesca Brill – brytyjska aktorka filmowa i teatralna, scenarzystka i pisarka, wyróżniona przez Amazon tytułem Wschodzącej Gwiazdy 2012.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz